Rozbój w Rzeszowie. Zatrzymano mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego

Rozbój w Rzeszowie. Zatrzymano mieszkańców Krosna i powiatu krośnieńskiego

Pięciu mężczyzn pochodzących z Krosna i powiatu krośnieńskiego zostało zatrzymanych w związku z rozbojem, jakiego dopuścili się w Rzeszowie. Cała piątka brała udział w napadzie na 21-letniego mężczyznę, którego dodatkowo okradli. Ich sprawą zajął się już sąd.

Do zdarzenia doszło w godzinach nocnych w ostatnią niedzielę na ulicy Piłsudskiego w Rzeszowie. Przybyli na miejsce zdarzenia policjanci ustalili, że pokrzywdzonym był 21-letni mieszkaniec Rymanowa-Zdroju, który został zaczepiony przez kilku mężczyzn. W wyniku szarpaniny upadł na ziemię i został pobity.

Mężczyźni z Krosna i powiatu krośnieńskiego zatrzymani

Na pobiciu pokrzywdzonego jednak się nie skończyło. 21-latek został również okradziony – zabrano mu telefon komórkowy oraz bluzę i koszulkę, które ściągnięto z leżącego na ziemi mężczyzny. Po dokonaniu rozboju napastnicy wsiedli do samochodu marki BMW i odjechali.

Pokrzywdzony skojarzył jednego z napastników, a także zapamiętał numery rejestracyjne samochodu, co pozwalało sądzić, że napastnicy pochodzą z powiatu krośnieńskiego. Dało to możliwość funkcjonariuszom na szybkie zidentyfikowanie właściciela pojazdu, a następnie przekazali informacje policjantom z Krosna.

W godzinach porannych funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o udział w rozboju. Wśród nich byli 19 i 18-letni mieszkańcy Krosna i powiatu krośnieńskiego. Przy jednym z nich znaleziono również bluzę i koszulkę, które skradziono wcześniej 21-latkowi. Piąty podejrzany, którym był 18-letni mieszkaniec Krosna został zatrzymany w poniedziałek.

Zatrzymani mężczyźni nie trafili do aresztu

Wszyscy zatrzymani zostali przewiezieni do Rzeszowa. Kolejnym krokiem jest wyjaśnienie sprawy i ustalenie udziału, jakie w przestępstwie miały poszczególne osoby. Czynnościami tymi zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy, natomiast niezbędny materiał został już przekazany Prokuraturze Rejonowej dla miasta Rzeszów.

Jeden z napastników został przesłuchany w charakterze świadka, natomiast czterech usłyszało już zarzuty rozboju. Wobec dwójki podejrzanych zastosowany został policyjny dozór, zaś w stosunku do trzeciego skierowano wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu, którego są nie uwzględnił i zastosował środki wolnościowe. Czwarty z podejrzanych został zwolniony.