Już w sobotę niesamowity Drone Show w Krośnie

Już w sobotę niesamowity Drone Show w Krośnie

Mieszkańcy Krosna w najbliższą sobotę 9 października będą mogli wziąć udział w niesamowitym wydarzeniu. Od godziny 19:00 odbywać się będzie Drone Show, czyli pokaz dronów organizowany w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich w 2021 r. To jedyne takie show w Polsce.

Podczas wydarzenia, które odbędzie się na lotnisku w Krośnie na niebie pojawi się 100 bezzałogowych statków powietrznych, które pozwolą wszystkim uczestnikom udać się w podróż po Podkarpaciu. Ci, którzy nie będą mogli zjawić się na miejscu będą mieli możliwość obejrzenia pokazu na żywo w Internecie.

Dodatkowe atrakcje podczas wydarzenia

Poza niesamowitym pokazem dronów, dodatkową atrakcją podczas sobotniego wydarzenia będzie niespodzianka kierowana do miłośników wyścigów samochodowych. W jego trakcie dojdzie do prezentacji zawodników Automobilklubu Małopolskiego Krosno po finałowych rundach Mistrzostw Polski, które odbywały się w ramach 18. Wyścigu Górskiego Prządki-Valvoline.

Obejrzenie samochodów zawodników, które zostaną ustawione w bezpośrednim sąsiedztwie strefy publiczności będzie możliwe w godzinach 18:30 – 19:30. Uczestnicy sobotniego wydarzenia będą mieli możliwość zapoznania się z budową pojazdów wyścigowych, porozmawiania z zawodnikami i zrobienia sobie pamiątkowych zdjęć.

Informacje organizacyjne przed pokazem dronów

Osoby, które przybędą na pokaz dronów powinny kierować się na teren strefy inwestycyjnej znajdującej się przy ulicy Kaczorowskiego, gdzie będzie się znajdować strefa publiczności. Dokładna jej lokalizacja to mniej więcej połowa długości ulicy, na wysokości łączenia z ul. Lotników nieopodal firmy LAMINEX i ECOLINE.

Na miejsce wydarzenia można również przybyć samochodem. Wjazd do strefy publiczności będzie możliwy od ulic Zręcińskiej i Słonecznej (Osiedla R. Traugutta i dzielnicy Suchodół). Na czas wydarzenia wprowadzony będzie ruch jednokierunkowy. Prawym pasem będą mogły przemieszczać się samochody osobowe, a na lewym będzie można zaparkować auto.

Organizatorzy zapowiadają, aby przybyć na miejsce wydarzenia co najmniej 30 minut przed jego rozpoczęciem, czyli przed godziną 19:00. Dzięki temu każdy spokojnie będzie mógł zaparkować auto i przejść do strefy publiczności.