Pływanie – sposób na piękną sylwetkę i zgubienie zbędnych kilogramów

Pływanie – sposób na piękną sylwetkę i zgubienie zbędnych kilogramów

Lato wielu z nas kojarzy się z wypoczynkiem na plaży i relaksem. Możemy je spędzić jednak nie tylko na opalaniu się, ale także bardziej aktywnie. Jednym z pomysłów może być pływanie, które jest sportem wodnym, do którego dostęp ma każdy z nas. W sezonie jest ono praktycznie bezpłatne, gdyż nie musimy nawet płacić za wstęp na basen. Wystarczy wybrać się nad morze, nad jezioro czy nad rzekę, w zależności od tego na co pozwalają nam warunki i gdzie mamy najbliżej. Sport ten może bardzo pozytywnie wpłynąć na naszą sylwetkę, a także może wspomagać proces odchudzania.

Pływanie dla zdrowia

Pływanie jest szczególnie polecane osobom ze skrzywieniem kręgosłupa. Regularne uprawianie tego sportu może odwrócić zmiany do jakich doszło w formie kręgosłupa. Potrzeba na to czasu, jednak gra jest warta świeczki, gdyż może nam przywrócić poprawną postawę, a co za tym idzie, piękną wyprostowaną sylwetkę. Poza tym, pływanie poleca się w profilaktyce skrzywień kręgosłupa i może ono mieć bardzo dobry wpływ na zachowanie poprawnej postawy przez całe życie. Zauważa się, że osoby, które zajmowały się pływaniem od małego, nie cierpią na choroby kręgosłupa, a ich wyprostowana postawa jest charakterystyczna nawet w późnych latach życia,

Pływanie dla urody

Poza pozytywnym wpływem na zdrowie, pływanie jest też dobrym sposobem na zadbanie o urodę. Jak już wspomnieliśmy, dzięki tej formie sportu nasza postawa jest prawidłowa, a co za tym idzie, wyglądamy po prostu dobrze. Innym czynnikiem przemawiającym na korzyść pływania jest fakt, że może nam ono pomóc w schudnięciu. Kilkukrotne przepłynięcie tam i z powrotem na określonym odcinku pomoże nam spalić dość dużą ilość kalorii, a dzięki temu zrzucić brzuszek, czy też tłuszczyk z innych partii ciała. Przy regularnym pływaniu całe ciało się wysmukla, co jest dodatkową korzyścią z uprawiania tego rodzaju sportu. Warto więc spróbować i przekonać się samemu, szczególnie teraz, kiedy pogoda sprzyja pływaniu na zewnątrz w jeziorach i nad morzem.