Kolejne utrudnienia dla mieszkańców Krosna. Tym razem w okolicach Rynku

Kolejne utrudnienia dla mieszkańców Krosna. Tym razem w okolicach Rynku

Przez kilkanaście najbliższych dni mieszkańcy Krosna będą musieli wybierać alternatywne drogi w przypadku chęci przejechania przez krośnieński rynek. Na skutek rozpoczęcia prac remontowych zamknięty został odcinek drogi od ulicy Blich do ulicy Franciszkańskiej.

Ograniczenia w przemieszczeniu się w okolicach Rynku spowodowane są rozpoczęciem zapowiadanych prac przy nawierzchni. Na skutek tego niemożliwe będzie przejechanie przez odcinek od ulicy Blich do skrzyżowania ulic Franciszkańskiej i Spółdzielczej. Utrudnienia w ruchu będą trwały do 22 października.

Zakres prac remontowych w okolicach Rynku

Podjęcie decyzji o zamknięciu tego odcinka spowodowane było koniecznością naprawienia nawierzchni, która od dłuższego czasu znajdowała się w złym stanie. Dodatkowo remont będzie zakładać dokonanie niezbędnych prac przy uszkodzonym ścieku kanalizacyjnym.

Dokładny zakres prac, jaki jest planowany na tym odcinku zakłada wykonanie przeglądu kanalizacji deszczowej pod kątem drożności, usunięcie awarii w sieci kanalizacyjnej, wymianę kratki kanalizacyjnej, a także uzupełnienie ubytków w nawierzchni brukowanej.

Możliwe zdobycie zezwolenia na przejazd

Kierowcy, którzy będą chcieli przejechać przez wyłączony odcinek będą mieli taką możliwość tylko w przypadku posiadania specjalnego zezwolenia. Mogą się o nie ubiegać jedynie mieszkańcy, którzy mieszkają w wyznaczonych nieruchomościach, prowadzą tak swój biznes lub dostarczają zaopatrzenie.

Zezwolenie wydawane jest przez Wydział Drogownictwa Urzędu Miasta Krosna. Specjalne karty wjazdowe mogą odebrać właściciele nieruchomości pod adresami Rynek 1, 1a, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 26, 27 i 28, Franciszkańskiej 1 i 3, a także Blich 1, 2 i 3.