Utrudnienia dla mieszkańców Krosna. Zamknięta ulica Traugutta

Utrudnienia dla mieszkańców Krosna. Zamknięta ulica Traugutta

Mieszkańcy Krosna w najbliższym czasie będą musieli się mierzyć z trudnościami w przemieszczaniu się ulicą Traugutta. Została ona zamknięta na skutek rozbudowy drogi „G”. Problemy z płynnym przejazdem będą istnieć na kilkusetmetrowym odcinku pomiędzy skrzyżowaniami ze Słoneczną i Witosa.

Jadąc ulicą Romualda Traugutta mieszkańcy w sprawny sposób mogą skrócić sobie drogę z Osiedla Traugutta do Suchodołu. Droga „G”, która w ostatnim czasie zaczęła być remontowana zaczyna się na wysokości jej skrzyżowania z ulicą Słoneczną. Jest to jednocześnie nowa obwodnica miasta, której trasa przebiega wzdłuż lotniska.

Możliwe objazdy dla kierowców

Budowa kolejnego odcinka drogi „G” rozpoczęła się w sierpniu, a jego zakończenie zlokalizowane jest na skrzyżowaniu z ulicą Witosa. Z uwagi na rozpoczętą inwestycję fragment równoległy do ulicy Traugutta będzie zamknięty w okresie od 5 października do 15 listopada.

Z uwagi na prace remontowe kierowcy nie będą mogli przejechać fragmentem pomiędzy skrzyżowaniami z ulicami Słoneczną i Witosa. Kierujący mogą jednak wybierać alternatywne drogi.

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku jazdy z Suchodołu lub Głowienki jest wybranie objazdu przez ulice kard. Stefana Wyszyńskiego i Podkarpacką. Na przełomie października i listopada droga może być jednak zatłoczona, a to za sprawą obecności największego w Krośnie cmentarza komunalnego. Drugą opcją jest objechanie lotniska ulicami Lotników, Zręcińską i Podkarpacką.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Wraz z rozpoczęciem prac remontowych zmianie uległy również kursy autobusów. Przez zamknięty fragment ulicy Traugutta jeździły niektóre kursy linii „7” i „G”. Pierwsza z nich będzie teraz jeździć przez ulicę Podkarpacką, Zręcińską i Lotników. Potem kieruje się w stronę Tłoków, Szczepańcowej i Świerzowej, po czym wróci ulicą Zręcińską do centrum Krosna.

Brak zmian w przypadku linii „7” dotyczy jazdy z przystanku „Os. Traugutta Szkoła” do Dworca z godziny 14:11. Poranne połączenia do Naftomontażu i Szczepańcowej będą z kolei w dalszym ciągu obsługiwać przystanki „Składowa”, „Żwirki i Wigury” oraz „WSK”.

Jeśli chodzi o linię „G”, zmiany dotyczą dwóch kursów przez ulicę Słoneczną, Traugutta i Witosa. Odjazdy z godzin 13:57 (Suchodół – Os. Traugutta – Białobrzeska) i z 14:52 (Dworzec – Os. Traugutta – Suchodół) będą jechać przez ulice kard. Wyszyńskiego i Podkarpacką.