Wybitne osiągnięcia tancerzy z SALART Krosno podczas Mistrzostw Polski PZT i IDO w Szczawnie Zdroju

Wybitne osiągnięcia tancerzy z SALART Krosno podczas Mistrzostw Polski PZT i IDO w Szczawnie Zdroju

Między 6 a 10 czerwca, malownicza miejscowość uzdrowiskowa Szczawno Zdrój była gospodarzem Mistrzostw Polski organizowanych przez Polski Związek Tańca oraz International Dance Organization. Były to dni pełne emocji dla tancerzy zespołu SALART Krosno, którzy nie tylko godnie reprezentowali swoje miasto, ale również odnieśli spektakularne sukcesy. Te triumfy zaowocowały awansami do prestiżowych Mistrzostw Świata w Niemczech oraz Mistrzostw Europy w Słowenii. Tego rodzaju osiągnięcia są bezprecedensowe w annałach krośnieńskiej sceny tanecznej.

Duet Klary Rząsy i Zuzanny Tesznar okazał się niepokonany w kategorii Duet show dance podczas Mistrzostw Polski, co zaowocowało awansem na Mistrzostwa Europy i Świata. Amelia Kaszowska, rywalizując solo w show dance junior, stanęła na drugim stopniu podium, co dało jej szansę na udział w Mistrzostwach Europy. W tej samej kategorii Jagoda Rymarz uplasowała się na 3 miejscu, co również poskutkowało awansem na europejskie zawody.

Do Mistrzostw Świata acro wybiorą się kolejne tancerki z SALART Krosno. Klara Rzasa, Julia Lenart, Zuzanna Tesznar, Jagoda Rymarz oraz Amelia Kaszowska, dzięki swoim indywidualnym umiejętnościom i zaangażowaniu, zdobyły awans na tę prestiżową imprezę.