Policjanci sprawdzą cię dronem. Uważaj na mandaty!

Policjanci sprawdzą cię dronem. Uważaj na mandaty!

Aż 16 wykroczeń w ciągu pięciu godzin wypatrzyli krośnieńscy policjanci dzięki użyciu drona latającego nad ulicą Podkarpacką. Takie akcje mają być przeprowadzane coraz częściej!

Jak mówi nadkomisarz Krzysztof Belczyk, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, pod lupę wzięto przede wszystkim zachowania pieszych i kierowców względem pieszych. Działania pod kryptonimem “Bezpieczny pieszy” zostały przeprowadzone przy użyciu drona.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie sprawdzali potencjalne pojawienie się wykroczeń popełnionych przez pieszych i przeciwko nim. Z największymi mandatami muszą się liczyć wszyscy ci, którzy wykonują manewr wyprzedzania na przejściu i bezpośrednio przed. Takie wykroczenie to mandat karny w wysokości 1 500 złotych i 15 punktów karnych.

Przejście dla pieszych monitorowane przez policjantów jest jednym z najniebezpieczniejszych w mieście. O tym świadczy również fakt, że w ciągu kilku godzin, aż 9 kierowców otrzymało mandaty w wysokości 1500 złotych. Pozostałych 7 użytkowników drogi zostało jedynie pouczonych.