Krośnieński szpital bije na alarm. Co trzecia badana kobieta ma zmiany w piersiach!

Krośnieński szpital bije na alarm. Co trzecia badana kobieta ma zmiany w piersiach!

Mieszkanki Krosna chociaż wiedzą, że mogą skorzystać z bezpłatnej mammografii w szpitalu, niezbyt chętnie z tego korzystają. Statystyki jednak wskazują, że wczesne wykrywanie zmian chorobowych w piersiach jest warunkiem całkowitego wyzdrowienia. W mieście co trzecia badana słyszy, że ma zmiany wymagające ingerencji lekarskiej.

Szpital w Krośnie podzielił się w mediach społecznościowych alarmującymi danymi. Co trzecia zgłaszająca się na badania kobieta dostaje informacje, że w jej ciele powstały niepokojące zmiany. Im wcześniej wykryte, tym większe prawdopodobieństwo całkowitego wyzdrowienia.

Placówka również przypomina, że badania mammograficzne dla kobiet w wieku 40 plus są bezpłatne. Badania te są płatne z Urzędu Miasta, a jedynym kryterium jakie trzeba spełnić, to zameldowanie lub zamiar stałego pobytu w Krośnie.

Prócz samego badania, kobiety mają możliwość skorzystania z instruktażu z samobadania piersi. Można również zapisać się na cykl spotkań z ekspertami z zakresu profilaktyki nowotworowej raka piersi.