Elektrownia w Krośnie bardzo eko. 2022 rok był rekordowy!

Elektrownia w Krośnie bardzo eko. 2022 rok był rekordowy!

Początek Nowego Roku to zawsze dobry moment aby podsumować działalność za poprzedni sezon. Elektrownia Krosno ma powody do zadowolenia. Wytworzyła aż 86 procent energii z biomasy!

Działalność Elektrociepłowni Krosno na Podkarpaciu idealnie wpisuje się w model ZIelonego Podkarpacia, które na wszelkich możliwych polach stara się wykorzystać energię odnawialną. W oficjalnym komunikacie możemy się dowiedzieć, że tylko 14 procent energii jaką wyprodukowała elektrociepłownia z krosna, została wytworzona z węgla. Pozostałe 86 procent energii wyprodukowano z ekologicznej biomasy.

Elektrociepłownia dostarcza energię cieplną do większości budynków wielorodzinnych w Krośnie. Podłączone są również obiekty handlowo- usługowe, szkoły, przedszkola czy ośrodki zdrowia. Co istotne, lwia część wykorzystanego opału została wyprodukowana własnymi zasobami. Dzięki temu miasto nie tylko zaoszczędziło na ogrzewaniu ale też idealnie wpisuje się w zieloną politykę regionu. Można powiedzieć, że inne miasta powinny brać z nas przykład.