Miejski basen przy ulicy Sportowej w Krośnie pozostanie zamknięty. Wszystko przez ograniczanie wydatków!

Miejski basen przy ulicy Sportowej w Krośnie pozostanie zamknięty. Wszystko przez ograniczanie wydatków!

Kiedy w listopadzie ubiegłego roku, basen przy ulicy Sportowej w Krośnie został praktycznie z dnia na dzień zamknięty, większość mieszkańców miała nadzieję, że wraz z Nowym Rokiem i nowym budżetem, wszystko wróci do normy. Nic jednak bardziej mylnego. Basen zostaje zamknięty do odwołania.

Na terenie Krosna znajdują się dwie publiczne kryte pływalnie. Jedna z nich znajduje się przy ulicy Wojska Polskiego na osiedlu księdza Markiewicza, druga przy ulicy Sportowej na osiedlu Turaszówka. Niestety, ten ostatni został zamknięty w listopadzie ubiegłego roku. Władze miasta twierdzą, że obiekt ten jest zbyt drogi w utrzymaniu i nie planują jego ponownego uruchomienia. Ma to bezpośredni związek z kryzysem energetycznym ale i z wysokimi opłatami za media i utrzymanie obiektu.

Chociaż mieszkańcy wciąż pytają o nieczynny basen, to jednak w budżecie Krosna na 2023 rok nie ma miejsca na ponowne otworzenie basenu przy ulicy Sportowej. Jest on starszy niż ten na Wojska Polskiego, a tym samym generuje zdecydowanie większe koszty.