Krosno wyciąga pomocną dłoń do młodzieży z problemami. Darmowa pomoc psychologiczna

Krosno wyciąga pomocną dłoń do młodzieży z problemami. Darmowa pomoc psychologiczna

Szereg problemów, z jakimi w dzisiejszych czasach zmaga się młodzież sprawia, że wiele młodych osób potrzebuje specjalistycznego wsparcia. Od początku września krośnieńscy młodzi ludzie będą mogli na nią liczyć za sprawą darmowej porady ze strony psychologa lub psychoterapeuty.

Sytuacja pandemiczna spowodowała, że krośnieńska młodzież zaczęła uskarżać się na różnego rodzaju problemy. Dotyczą one głównie zaburzeń nastroju i samopoczucia, natomiast bezpośrednimi efektami takich sytuacji nierzadko są samookaleczenia, stany depresyjne i lękowe, sięganie po alkohol i inne używki, a nawet próby samobójcze.

Pomoc dla młodzieży z problemami

Dostrzegając pogłębiający się problem, władze Krosna zapowiedziały, że od 1 września do 15 grudnia w Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych przy ul. Grodzkiej 10 młodzież będzie mogła skorzystać z bezpłatnej pomocy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Wsparcie dedykowane jest młodzieży w wieku od 11 do 19 lat.

Co najważniejsze, pomoc oferowana będzie w doraźnej formie. Oznacza to, że jeśli problem jest głębszy, każdy zgłaszający się po wsparcie powinien udać się do psychologa lub psychoterapeuty, który będzie w stanie zająć się danym przypadkiem i pokierować dalej daną osobą. W przypadku jednego specjalisty krośnianie będą mogli odbyć z nim dwa spotkania.

Fachowi specjaliści będą pomagać młodzieży

Konsultacje będą prowadzone przez dwóch doświadczonych specjalistów. Pierwszy z nich to Bartosz Tyczyński, psycholog i psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, współpracujący z osobami w różnym wieku. Pracował w Centrum Interwencji Kryzysowej, hospicjum domowym, a także z rodzinami zastępczymi.

Drugi specjalista to Anna Tyczyńska, psycholog i terapeuta terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, absolwentka studiów w zakresie interwencji kryzysowej. Pracowała z osobami dojrzałymi, rodzinami, ale także młodszymi osobami. Może się pochwalić ukończonymi kursami dotyczącymi analizy zachowania i komunikacji.

Dyżury specjalistów będą odbywać się dwa razy w tygodniu – odpowiednio w poniedziałki i wtorki w godzinach 16:00 – 18:00. Rejestracja będzie dostępna od poniedziałku do wtorku w godzinach 8:00 – 14:00 pod numerem telefonu 13 47 43 212. Młodzież może dokonać samodzielnego zgłoszenia, jednak niepełnoletnie osoby będą potrzebować zgody rodzica lub opiekuna.