MKS-y do Zdrojów przestają kursować. Na ulice wrócą w przyszłym roku

MKS-y do Zdrojów przestają kursować. Na ulice wrócą w przyszłym roku

28 i 29 sierpnia to ostatnie dni w 2021 roku, w których po raz ostatni w trasę wyjadą autobusy MKS do Rymanowa-Zdroju i Iwonicza-Zdroju. Co jednak najważniejsze dla mieszkańców, w przyszłych latach na drogach ponownie pojawią się autobusy linii ,,24″ i ,,25″, a to za sprawą zadowolenia miasta z frekwencji.

Mieszkańcy mieli możliwość podróżowania miejskimi autobusami do lokalnych uzdrowisk od połowy maja. Doszło do tego na podstawie porozumienia prezydenta Krosna z włodarzami gmin Iwonicz-Zdrój i Rymanów-Zdrój. Już na początku jednak informowano, że kursy do tych miejscowości będą organizowane do ostatniego weekendu sierpnia.

Zadowolenie z frekwencji w obu liniach autobusowych

Decyzja o zakończeniu kursów podyktowana jest zakończeniem wakacji i rozpoczęciem roku szkolnego. Nie oznacza to jednak, że mieszkańcy nie będą już mogli dostać się do obu miejscowości taką formą przejazdu. Miastowy magistrat poinformował, że w kolejnych latach na ulicach ponownie pojawią się autobusy linii ,,24″ i ,,25″.

Choć początkowo urzędnicy nie byli zadowoleni z frekwencji w autobusach, ostatecznie wrócą one do kursowania. Niższa liczba pasażerów z pewnością wynikała z niezbyt dobrej pogody, która w pewnym momencie najczęściej dawała się we znaki właśnie w soboty i weekendy. Poprawa frekwencji w sierpniu miała zmienić ten stan rzeczy.

Więcej kursów do Rymanowa-Zdroju i Iwonicza-Zdroju w kolejnych latach?

Statystyka przejazdów w sierpniu pokazuje, że większość pasażerów częściej decydowała się na przejazd z Krosna do Iwonicza-Zdroju i Rymanowa-Zdroju, niż w odwrotnym kierunku. Dodatkowo mieszkańcy chętniej wybierali drugą z tych miejscowości, choć w połowie miesiąca liczba kursujących do obu Zdrojów była bardzo zbliżona.

Średnia liczba pasażerów w trakcie jednego kursu do obu uzdrowisk wynosiła 14 osób. 7 sierpnia padł jednak absolutny rekord. W autobusie linii ,,24″ pojawiło się wówczas łącznie aż 94 podróżujących.

Co więcej, planowane na przyszły rok przywrócenie kursów do Zdrojów ma zostać jeszcze poszerzone. W 2021 roku na rozkładach jazdy widniało osiem kursów – po cztery w obu kierunkach. W przyszłym roku tych kursów ma być jeszcze więcej.