Drzwi wewnętrzne – czy warto je dodatkowo wyciszyć?
Otwarte przestrzenie zarówno w domach, jak i w mieszkaniach są obecnie bardzo wyraźnym trendem w projektowaniu ich wnętrz. Zależy nam na uzyskaniu efektownej przestrzeni, dlatego też łączy się bardzo często kuchnię z salonem, a przejście z przedpokoju do salonu jest płynne. Rezygnacja z drzwi wewnętrznych w tych przestrzeniach wydaje się całkiem sensowna, tym bardziej, jeśli mieszkanie nie jest duże. Jednak czy uda się zupełnie zrezygnować z drzwi wewnętrznych, które oddzielają od strefy dziennej np. sypialnie? Ostatecznie skrzydła drzwiowe zapewniają mieszkańcom komfort, stanowią izolację akustyczną, która jest wyjątkowo cenna, jeśli w domu są dzieci. A może warto zdecydować się na drzwi dodatkowo wyciszone?
Co zyskamy z wyciszonymi drzwiami?
Wyciszone drzwi wewnętrzne to przede wszystkim wyższy codzienny komfort dla wszystkich domowników. Niezależnie czy drzwi oddzielają strefę dzienną od pokoju dziecięcego, gabinetu, czy też sypialni wyciszają one przenikanie się dźwięków. Podwyższona izolacja akustyczna pozwoli lepiej skoncentrować się na pracy bez względu na to, czy pracujemy zdalnie przy biurku w sypialni, czy gabinecie. Bawiące się dzieci w swoich pokojach często hałasują, skrzydła lepiej chłonące dźwięk mogą skutecznie zredukować przenikanie hałasu.
W jaki sposób wyciszane są skrzydła drzwiowe?
W standardzie skrzydło drzwiowe wypełnione jest tzw. plastrem miodu. To oznacza, że w jego wnętrzu dla ustabilizowania płyty znalazło się miejsce dla kartonu, który kształtem przypomina wspomniany plaster. Ma on także właściwości wyciszające, ale stosunkowo niewielkie. Opcje dodatkowe pozwalają na wybór skrzydła wypełnionego płytą otworowaną lub pełną. Odpowiednio lepiej wyciszają one hałasy.
Jeśli zależy nam na tym, by się doradzić w kontekście izolacji akustycznej skrzydeł drzwiowych, warto skonsultować się ze specjalistą, np. w salonie Grupy Fachowiec. Drzwi wewnętrzne, korzystając z profesjonalnego doradztwa, wyboru dokonamy wówczas bardziej świadomie i będą one lepiej dopasowane do naszych codziennych potrzeb.