Decyzje podjęte po skandalicznym incydencie na SOR w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie

Decyzje podjęte po skandalicznym incydencie na SOR w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim w Krośnie

W jednym z podkarpackich szpitali, a mianowicie w Wojewódzkim Szpitalu Podkarpackim im. Jana Pawła II w Krośnie, doszło do niecodziennego incydentu. W placówce tej dyżur pełnił lekarz będący pod wpływem alkoholu. Od momentu odkrycia tego alarmującego faktu, zostały już podjęte pierwsze kroki.

Informacje na ten temat potwierdziła Komenda Miejska Policji w Krośnie. Na miejsce akcji, czyli do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego (SOR) krośnieńskiego szpitala, jeden z patroli policji został skierowany 26 lutego wieczorem.

Znajdujący się na miejscu patrol otrzymał zgłoszenie około godziny 19:00. Dotyczyło ono potencjalnie pijanego pracownika medycznego z placówki przy ulicy Korczyńskiej w Krośnie. Jak poinformował oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Krośnie, podkomisarz Paweł Buczyński, 59-letni mężczyzna miał we krwi ponad dwa promile alkoholu. KMP w Krośnie wciąż bada szczegółowe okoliczności tego niecodziennego zdarzenia.

Na temat tego skandalicznego incydentu wypowiedział się również dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, Leszek Kwaśniewski. Wydał oświadczenie, w którym stwierdził, że lekarz pełniący dyżur 26 lutego był nietrzeźwy. Po potwierdzeniu przez policję stanu nietrzeźwości lekarza, podjęto decyzję o natychmiastowym zdjęciu go z dyżuru. Dodatkowo, zdecydowano się na rozwiązanie umowy kontraktowej z tym pracownikiem.