Przydatny sprzęt w krośnieńskim szpitalu. Pojawił się nowy aparat USG

Przydatny sprzęt w krośnieńskim szpitalu. Pojawił się nowy aparat USG

Szpital w Krośnie zakupił nowy aparat do USG, który zostanie przeznaczony na potrzeby codziennej działalności Oddziału Urologii i Urologii Onkologicznej. Na jego zakup wydano łącznie ponad 318 tysięcy złotych, ale jego znaczenie w kontekście leczenia i diagnostyki jest nieocenione.

Choć dla każdego szpitala wydatek rzędu ponad 300 tysięcy złotych jest spory, absolutnie nie powinien być to czynnik decydujący, zwłaszcza jeśli chodzi o ratowanie ludzkiego życia. Z tego właśnie powodu zakupiony został nowy aparat do USG, który będzie służył mieszkańcom Krosna chcącym się zbadać lub poznać diagnozę swoich problemów ze zdrowiem.

Uniwersalne wykorzystanie nowego sprzętu

Szpital w Krośnie skorzystał na możliwościach finansowych, jakie zapewnił mu dostęp do Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. To właśnie z tego źródła zdobyto środki, dzięki którym doposażono jeden z oddziałów.

Aparat USG z sondą dorektalną jest gwarancją szybkiej i profesjonalnej diagnostyki, która w kontekście zdrowia, a nawet życia pacjentów nierzadko jest nieoceniona. Dzięki sprzętowi możliwe jest precyzyjne pobranie materiału tkankowego z gruczołu krokowego, nerki czy innych narządów. To z kolei daje możliwość szybszego potwierdzenia choroby nowotworowej z zakresu urologii onkologicznej.

Znaczenie nowego aparatu USG

Biorąc pod uwagę całe województwo podkarpackie szpital w Krośnie jest jednym z głównych ośrodków, w których dochodzi do diagnozowania nowotworów prostaty. Specjaliści z zakresu urologii są więc szczególnie uczuleni na to, aby utrzymać tę pozycję, co będzie zdecydowanie łatwiejsze przy wykorzystaniu nowego sprzętu.

Nowy aparat USG w krośnieńskim szpitalu jest również o tyle istotny, że choroby nowotworowe są w większości wyleczalne, o ile zostaną odpowiednio wcześnie i dokładnie zdiagnozowane. Nowoczesny sprzęt nie jest rzecz jasna całkowitą gwarancją dojścia do zdrowia, ale pozwala zwiększyć szansę na wygraną z chorobą.