Najciekawsze atrakcje turystyczne Krosna

Najciekawsze atrakcje turystyczne Krosna

Krosno wielu turystom kojarzy się przede wszystkim z jednym z wielu miast po drodze w Bieszczady. Zazwyczaj mijamy je nie zwracając na nie większej uwagi. Tak naprawdę niewielu wie, że Krosno bywa nazywane „Małym Krakowem” i to nie bez powodu. W pełni zasługuje ono na ten tytuł za sprawą pięknego Starego Miasta oraz otaczających je okolic. Świadczą o tym chociażby renesansowe kamienice, które do złudzenia przypominają te znajdujące się na krakowskim Starym Rynku. Poza tym, w Krośnie znajdziemy wiele innych atrakcji turystycznych, które z pewnością warto zobaczyć. Przyjrzyjmy się pokrótce niektórym z nich.

Stare Miasto w Krośnie

Jak już wspomnieliśmy, na uwagę zasługuje Stare Miasto, które prezentuje się naprawdę przepięknie. Warto je odwiedzić za dnia, kiedy w pełni będziemy mogli podziwiać walory architektoniczne znajdujących się tutaj kamienic. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie Starówki również po zapadnięciu zmroku, kiedy to jest ona pięknie oświetlona. Możemy zatrzymać się w jednej z kawiarni lub restauracji i chłonąć niesamowity klimat tego miejsca. Warto również przejść przez podcień jednej lub kilku kamienic i niejako przenieść się w czasie do epoki, w której zostały one wybudowane. Wrażenia estetyczne gwarantowane. Przy okazji, możesz przyjrzeć się makiecie miasta oraz podziwiać zabytkową studnię. Obie te atrakcje znajdują się na krośnieńskim Rynku.

Co zobaczyć w Krośnie

Jeśli zastanawiasz się co jeszcze warto zobaczyć w Krośnie, to lista jest dość długa. Postaramy się wymienić tutaj najważniejsze atrakcje, które naszym zdaniem zasługują na poświęcenie im czasu. Jedną z nich będzie Centrum Dziedzictwa Szkła. Jest to niezwykłe miejsce gdzie można podziwiać wytwarzane ze szkła naczynia oraz inne elementy, proces tworzenia których jest naprawdę fascynujący. Inną atrakcją jest Muzeum Rzemiosła, w którym będziemy mogli zapoznać się z historią prac wykonywanych na terenie Krosna w dawniejszych latach. Znajdziemy tutaj między innymi eksponaty związane z takimi dziedzinami jak stolarstwo, kowalstwo, czy krawiectwo. Kolejne muzeum warte uwagi to Muzeum Podkarpackie, a jego najlepsza część to wystawa lamp naftowych, która uchodzi za największą w Europie – jest co oglądać. Będąc w Krośnie możemy odwiedzić również Etnocentrum Ziemi Krośnieńskiej, Kościół Farny oraz inne zabytkowe budowle.