Jak korzystać z witaminy D

Jak korzystać z witaminy D

Witamina D jest niezbędna w naszym organizmie. Wpływa na szereg ważnych procesów, przyczyniając się do jego odpowiedniego funkcjonowania. Chociaż wpływa ona na zachowanie wyższej odporności, to jednak nie jest to jej najważniejsza funkcja. Witamina D ma bowiem bardzo duże znaczenie w procesie przyswajania pierwiastków takich jak wapń oraz fosfor. Dzięki temu ma pozytywny wpływ na rozwój kości oraz zębów oraz ich trwałość. Poza tym, może ona zapobiegać chorobom takim jak cukrzyca, a także niektórym nowotworom oraz problemowi depresji. Jak widać, korzystanie z witaminy D jest więc bardzo ważne. Zastanówmy się w jaki sposób najlepiej ją przyjmować.

Witamina D wiosną i latem

Wiosna i lato są porami roku, które w znaczący sposób ułatwiają nam przyswajanie witaminy D. Musimy bowiem pamiętać, że raczej nie występuje ona w produktach żywnościowych. Jej najlepszym źródłem są promienie słoneczne, stąd też najlepiej przyswajalna jest właśnie w tych dwóch porach roku. Szczególnie latem, kiedy większa część naszego ciała jest wystawiona na działanie promieni słonecznych, mamy pod dostatkiem witaminy D. Również wiosną możemy czerpać tę witaminę ze słońca, chociaż w nieco mniejszym zakresie. Problem pojawia się jednak w pozostałej części roku, kiedy to słońca jest niewiele i nie dostarcza nam ono takiej dawki witaminy D.

Witamina D jesienią i zimą

Również jesienią i zimą warto uzupełniać zapasy witaminy D w organizmie. Jak już wspomnieliśmy, jest ona ważnym składnikiem wpływającym pozytywnie na wiele procesów w organizmie. Dlatego też miesiące, w których słońca jest jak na lekarstwo, to czas, kiedy sięgamy po inne rozwiązania. Jednym z najlepszych będzie suplementowanie witaminy D. Na rynku znajdziemy bardzo dużo preparatów, które ją zawierają. Warto wybierać te naturalne i pochodzące ze sprawdzonych źródeł. Poza tym, dobrym pomysłem jest upewnienie się jaka ilość witaminy D zawiera dany suplement.