Jak działa lombard?

Jak działa lombard?

Lombard Krosno może być ostatnią deską ratunku, kiedy powinie nam się noga, a codzienność da nam w kość. Choć na co dzień możemy korzystać z ogólnie dostępnych źródeł udzielających wsparcia, takich jak bank, czy firmy oferujące pożyczki, to lombardy dostępne na terenie całego kraju mają się całkiem dobrze. Udzielają wsparcia finansowego pod zastaw różnych produktów. Mogą pochwalić się dobrym serwisem klienta i profesjonalną obsługą. Dane pozyskane ze sprawdzonych źródeł pokazują, że liczba lombardów z roku na rok rośnie. Dużą popularnością cieszy się skup złota, antyków, rzeźb i wszelkiego rodzaju elektroniki.

Co można dać w zastaw?

Lombard Krosno dostosowuje się do potrzeb swoich klientów. Na podkarpaciu świadczymy usługi mobilne, to słowa, które możemy przeczytać na ich stronie internetowej. Godziny otwarcia są długie, dlatego każdy z łatwością może tam zajrzeć. Co najczęściej zastawiamy w lombardzie? Zasady są dwie. Pierwsza, o której zawsze trzeba pamiętać, dotyczy pochodzenia rzeczy pod zastaw. Nigdy nie mogą pochodzić z kradzieży. Druga zasada mówi, że zastawiany obiekt powinien być coś warty. Z punktu widzenia lombardu, przyjmowany produkt powinno dać się łatwo odsprzedać. Między innymi właśnie dlatego skup złota jest niezmienne popularny. Lombardy na terenie całego kraju przyjmują rzeczy, na które stale jest popyt. Właśnie dlatego pod zastaw oddawane są telefony komórkowe, tablety, komputery, sprzęty AGD, sprzęty RTV, czy zegarki, pierścionki i kolczyki. Dla wygody swojej, ale także samych klientów, Krosno lombard przyjmuje również monety, sportowy sprzęt, antyki, a także unikatowe pamiątki rodzinne. Zamiast korzystania z pożyczki możemy w lombardzie zastawić sprzęt sportowy lub unikatowe rzeczy, które są w naszym posiadaniu. W ten sposób szybko otrzymamy potrzebną w danym momencie gotówkę.

Jak wygląda umowa zastawu?

Korzystając z usług lombardu powinniśmy podpisać umowę zastawu. Jest ona formą zabezpieczenia dla obu stron. Korzysta na niej zarówno klient, jak również właściciel lokalu. W dokumencie powinny znaleźć się zapisy dotyczące danych osobowych klienta, opis zastawianego przedmiotu oraz forma zastawu. Równie ważna jest kwestia dotycząca kwoty udzielanej pożyczki, termin jej spłaty oraz akceptowalna forma spłaty. W dokumencie powinny znaleźć się również zapisy na temat opłat związanych z udzieleniem pożyczki. Umowa zastawu powinna być bezwzględnie podpisana przed obie strony. Jest do dokument, który zabezpiecza interesy obu stron. Lombard ma pewność, że w razie nieodzyskania pożyczonej kwoty, legalnie otrzymuje prawa własności do przedmiotu. Z kolei klient lombardu jest pewny, że spłacając pożyczkę odzyska zastawiany przedmiot.

Odsetki lombardowe, czyli co powinniśmy wiedzieć?

Z pewnością wiele osób zastanawia się jak wysokie jest oprocentowanie kredytu lombardowego. Tu jednak nie ma jednej, prostej odpowiedzi. Każdy z lombardów ma prawo ustalać je zgodnie ze swoimi decyzjami i robi to na własną rękę. Istnieje jednak ograniczenie, które wyraźnie określa maksymalną kwotę możliwych do nałożenia odsetek. Aktualnie, zgodnie z prawem, wysokość tych odsetek nie może przekroczyć więcej, niż czterokrotnie w ciągu jednego roku, wysokości stopy procentowej. Dzisiejsza stopa lombardowego kredytu wynosi 2,75 %. Samo oprocentowanie kredytu zaciągniętego w lombardzie jest zależne od stopy lombardowej.

Kalkulator odsetek. Narzędzie, z którego warto skorzystać.

Jeśli chcemy precyzyjnie oszacować oprocentowanie związane z wykupem zastawionych rzeczy, a także ocenić pozostałe koszty, powinniśmy skorzystać z kalkulatora odsetek lombardowych. Aby móc z niego poprawnie skorzystać trzeba oczywiście znać wysokość oprocentowania, kwoty prowizji oraz wszelkie inne opłaty, z których korzysta lombard. Znając te dane, bez problemu wyliczymy wartość, którą będziemy musieli oddać w chwili wykupu zastawu.