Chroń swoją skórę przed słońcem – rusza kampania w Krośnie!

Chroń swoją skórę przed słońcem – rusza kampania w Krośnie!

Rak skóry dotyka coraz więcej osób, które niedostatecznie zabezpieczają się przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Urząd Miasta Krosna w porozumieniu z lokalnymi ośrodkami zdrowia, prowadzi kampanię przypominającą o ochronie przeciwsłonecznej. Bo o tym trzeba mówić głośno!

Jak słyszymy w kampanii, najważniejsza jest profilaktyka, która sprowadza się do kilku prostych czynności. Jedną z nich jest używanie kremu z filtrem przy każdej ekspozycji na słońce. Naturalna witamina D jest niezwykle potrzeba organizmowi, jednak nadmierne opalanie może przynieść więcej szkody niż pożytku z tego wszystkiego. Dlatego też aplikowanie kremu w filtrem UVA I UVB jest absolutną koniecznością.

Warto również raz w roku zapisać się do dermatologa celem zbadania nowych znamion, jakie pojawiają się na skórze. Badanie to można wykonać u specjalistów w Krośnie. I choć kolejka jest długa, to lepiej poczekać, niż w tej sprawie nie robić nic.

Innym ważnym aspektem jest profilaktyka przeciwstarzeniowa. W jej myśl, krem z filtrem minimum 30 SPF powinno się stosować na twarz każdego dnia, bez względu na porę roku.