Zmiana sprzętu w Straży Pożarnej: zastąpiono 30-metrowy podnośnik nowszym i dłuższym o 14 metrów

Zmiana sprzętu w Straży Pożarnej: zastąpiono 30-metrowy podnośnik nowszym i dłuższym o 14 metrów

W ostatnim czasie, Krosno odnotowało zmianę sprzętu w ramach jednostki strażackiej. 23-letni, 30-metrowy podnośnik oparty na Volvo został zastąpiony przez podnośnik 44-metrowy, umieszczony na podwoziu Renault Premium. Warto jednak zaznaczyć, że nowo przybyły pojazd nie jest zupełnie nowy. Służył on w JRG 1 Mielec od 2011 roku, a został zastąpiony dopiero po tym, jak strażacy w Mielcu w końcowym okresie ubiegłego roku otrzymali nową drabinę mechaniczną – sprzęt, którego dotychczas im brakowało. Dzięki temu mogli zrezygnować z używania jednego z dwóch dostępnych podnośników.

Podnośnik, który służył w Krośnie na bazie Volvo był wykorzystywany przez JRG Krosno od roku 2001. Tego typu pojazd był jednym z najdłużej eksploatowanych w Polsce, będąc wsparciem dla Państwowej Straży Pożarnej. Wkrótce jednak nadszedł czas na jego wymianę, ze względu na wyczerpanie okresu jego zdolności użytkowej.

W Komendzie Powiatowej PSP w Mielcu, od końca ubiegłego roku funkcjonuje nowa drabina mechaniczna. To spowodowało, że strażacy mogli „uwolnić” podnośnik 44-metrowy na podwoziu Renault Premium. Ten sam podnośnik, który przez lata służył w JRG 1 Mielec, teraz zostanie wykorzystany do zabezpieczania bezpieczeństwa w Krośnie.