Wstrząsający wypadek w Krośnie Odrzańskim: 18-latka nie przeżyła potrącenia przez samochód

Wstrząsający wypadek w Krośnie Odrzańskim: 18-latka nie przeżyła potrącenia przez samochód

Niestety, wtorek 2 stycznia stał się dniem tragedii na drodze krajowej numer 29, gdzie pomiędzy miejscowościami Osiecznica a Marcinowice, w pobliżu Krosna Odrzańskiego, doszło do wstrząsającego wypadku. Pomimo wysiłków ratowników, których celem było dostarczenie poszkodowanej do szpitala, dziewczyna zmarła na skutek doznanych obrażeń.

Zdarzenie to miało miejsce nieopodal Krosna Odrzańskiego, o którym informowaliśmy już poprzedniego dnia. Tragiczne wydarzenie rozegrało się na trasie łączącej Krosno Odrzańskie z Osiecznicą, której numeracja to droga krajowa nr 29. Wypadku dokonała kobieta prowadząca pojazd osobowy marki Audi, potrącając 18-letnią pieszą. Do potrącenia doszło około godziny 18:30 przy stacji paliw.

Informacje o tej tragicznej sytuacji przekazała Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrzańskim. Zgodnie z ich relacją, nastoletnia ofiara została umieszczona w karetce pogotowia, która miała za zadanie przetransportować ją do szpitala znajdującego się w Zielonej Górze. Pomimo desperackiej walki o życie dziewczyny, podczas transportu do placówki medycznej, nie udało się jej uratować. Ciężkie obrażenia okazały się zbyt dużym wyzwaniem dla ratowników i 18-latka zmarła w drodze do szpitala.

– Czynimy wszelkie starania, aby ustalić szczegółowe okoliczności oraz przyczyny tego tragicznego zdarzenia – przekazała Komisarz Justyna Kulka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.