Trzyletni chłopiec uwięziony w samochodzie, krośnieńska policja przychodzi z pomocą

Trzyletni chłopiec uwięziony w samochodzie, krośnieńska policja przychodzi z pomocą

Wynikiem nieszczęśliwego zdarzenia, jakie miało miejsce pod koniec miesiąca maja na terenie parkingu jednego z przedszkolnych placówek w Krośnie, był 3-letni chłopiec, który nieoczekiwanie znalazł się uwięziony w zamkniętym samochodzie. Jego matka umieściła go w aucie po odebraniu go z przedszkola, chcąc zapewnić mu bezpieczny przejazd do domu.

Planowany spokojny powrót do domu został jednak przerwany, gdy drzwi samochodu niespodziewanie się zatrzasnęły tuż przed momentem, kiedy matka zamierzała usiąść za kierownicą. Do pewnego stopnia przerażające było to, że kluczyki do samochodu pozostały w środku, blokując dostęp do wnętrza pojazdu.

Matka trzyletniego chłopca, pomimo wielu prób otwarcia drzwi samochodu, nie była w stanie tego dokonać. Zrozpaczona i sfrustrowana sytuacją, postanowiła wezwać pomoc, dzwoniąc pod numer alarmowy.

Oficer dyżurujący w krośnieńskim komisariacie po otrzymaniu zgłoszenia, skierował na miejsce zdarzenia najbliższy dostępny patrol policyjny. Funkcjonariusze na miejscu, biorąc pod uwagę niemożność otwarcia pojazdu oraz fakt, że temperatura powietrza była bliska 30 stopni Celsjusza, podjęli decyzję o rozbiciu jednej z szyb samochodowych.