Trzecia edycja medycznej rywalizacji na Uniwersytecie Opolskim z udziałem studentek z Krosna

Trzecia edycja medycznej rywalizacji na Uniwersytecie Opolskim z udziałem studentek z Krosna

Uniwersytet Opolski, a konkretnie Wydział Nauk o Zdrowiu, był miejscem odbycia już trzeciej edycji pewnego wyjątkowego wydarzenia. Organizatorzy postawili uczestnikom szereg wyzwań do pokonania, które nawiązywały do realiów pracy na oddziałach chirurgicznych, pediatrycznych, neurologicznych oraz psychiatrycznych.

W gronie drużyn, które starały się zdobyć zwycięstwo w tym merytorycznym starciu, znalazła się również reprezentacja Zakładu Pielęgniarstwa, która przybyła z Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Krośnie.

Każda z symulacji, które musieli przeprowadzić uczestnicy trwała dokładnie 12 minut. Całość rywalizacji rozłożona była na dwa dni.

Pierwszego z tych dni, uczestniczące zespoły musiały sobie poradzić z różnorodnymi scenariuszami, które mogą mieć miejsce na wyżej wymienionych oddziałach. Ich działania były oceniane przez sędziów na podstawie specjalnie przygotowanej checklisty.

Grupa studentek z Krosna (Wiktoria Kukulińska, Joanna Pabian, Kinga Ostałecka, Izabela Gorczyca oraz Julia Michna) wykazała się nie tylko imponującą wiedzą i umiejętnościami w zakresie opieki nad pacjentami, ale również osiągnęła znakomity wynik w dodatkowej konkurencji – medycznej sztafecie. Uzyskały one drugi czas spośród wszystkich startujących zespołów.