Takiej ilości narkotyków trudno było się spodziewać. Mężczyzna zatrzymany

Takiej ilości narkotyków trudno było się spodziewać. Mężczyzna zatrzymany

Policjanci z wydziału kryminalnego komendy policji w Jaśle zatrzymali 40-letniego mieszkańca, który przez dłuższy czas skutecznie unikał organów ścigania. Śledczy ustalili, że w jego mieszkaniu znajdowało się aż osiem kilogramów narkotyków. Teraz czeka go za to duża odpowiedzialność.

W ostatnich tygodniach jasielscy policjanci przeprowadzali działania związane z zatrzymaniem osób, które przez dłuższy czas ukrywały się przed organami ścigania. W trakcie prowadzonych czynności kryminalni ustalili miejsce zamieszkania jaślanina, który ukrywał się w związku z koniecznością odbycia kary 26 miesięcy pozbawienia wolności.

Znaleziono ponad 8 kg narkotyków

Do zatrzymania 40-letniego mieszkańca Jasła doszło w ostatni czwartek na terenie miasta. Funkcjonariusze mieli podejrzenia, że mężczyzna może być w posiadaniu niedozwolonych substancji. W związku z tym przeszukali zajmowane przez niego lokale mieszkalne. Jak się później okazało, intuicja tym razem ich nie zawiodła.

Podczas realizowanych przeszukań w jednym z zajmowanych przez 40-latka lokali okazało się, że znajdują się w nim znacznie ilości narkotyków. Wstępne badanie narkotestem wykazało, że była to amfetamina i marihuana. Łącznie śledczy zabezpieczyli około 4,7 kg amfetaminy i 3,7 kg marihuany.

40-latek przyznał się do winy

Mężczyzna, w którego lokalu znaleziono narkotyki trafił do aresztu i usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości zakazanych substancji. W trakcie przesłuchania przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu go na dwa miesiące.

Ostatecznie 40-latek może spędzić za kratkami znacznie więcej czasu. Za przestępstwo dotyczące posiadania znacznej ilości narkotyków grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Jeden komentarz o “Takiej ilości narkotyków trudno było się spodziewać. Mężczyzna zatrzymany

  1. Trzeba przyznać, że 8 kg to jest znacząca ilość narkotyków. Cieszę się, że wysiłki policji nie są po raz kolejny spożytkowane na szukanie kogoś z 5 gramami narkotyków.

Comments are closed.