Sobota na rynku w Krosnie: Spotkanie w hołdzie dla ofiar konfliktu ukraińsko-rosyjskiego

Sobota na rynku w Krosnie: Spotkanie w hołdzie dla ofiar konfliktu ukraińsko-rosyjskiego

Nadchodząca sobota, 24 lutego, to dzień szczególny dla mieszkańców i gości Krosna. Na miejscowym rynku zaplanowano spotkanie, które ma na celu oddanie hołdu tym, którzy zginęli w wyniku działań wojennych. Początek wydarzenia zaplanowany jest na godzinę 16:00.

Tego dnia przypada druga rocznica agresji zbrojnej Rosji na Ukrainę. Konflikt ten przyniósł niezliczone straty, zabrał tysiące istnień i do dnia dzisiejszego nie został rozwiązany. Wiele miast cywilnych, takich jak Lwów, Kijów czy Winnica, było i jest nadal atakowane, a ich mieszkańcy stanowią niewinny cel dla sił zbrojnych. Wojna pochłania wiele ofiar i pozostawia za sobą spustoszenie – wiele wschodnich regionów Ukrainy doszczętnie zniszczone.

Organizatorzy spotkania w Krosnie mają na celu pokazać solidarność z Ukrainą oraz jej obywatelami, którzy znaleźli schronienie w Polsce. Jak podkreślają, pomimo upływu czasu nasze społeczności nadal stoją razem, a wielu Ukraińców stało się nam bliskimi. Niektórzy z nich nadal nie mogą powrócić do swojego kraju, gdzie ciągle trwają walki. Ten specjalny dzień ma na celu przypomnienie o tej sytuacji i okazanie wsparcia dla tych, którzy ucierpieli.