Rozwój infrastruktury drogowej: Prace nad drogą ekspresową S19 w Krośnie

Rozwój infrastruktury drogowej: Prace nad drogą ekspresową S19 w Krośnie

Platforma komunikacyjna X (wcześniej znana jako twitter) stała się miejscem, gdzie rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) podzielił się informacją o planowanym przelocie nad budową odcinka S19 Krosno – Miejsce Piastowe. Odcinek ten zaczęto budować w kwietniu tego roku.

GDDKiA zdecydowało się na przedstawienie postępów prac poprzez filmik z drona, który został opublikowany na ich kanałach komunikacyjnych platformy X. Ten materiał wideo umożliwia oglądającym lepszy wgląd w to, co do tej pory udało się zrealizować w ramach projektu.

10,3 km odcinek drogi ekspresowej S19 ma być kosztownym przedsięwzięciem, ponieważ jego budowa ma pochłonąć 365 mln złotych. Zakończenie całego projektu planowane jest na 2025 rok. Zaprojektowano trasę tak, aby większość nowej drogi biegła poza obszarem zamieszkałym. W Iskrzyni trasa zostanie skierowana nieco na wschód. Drogowcy zaplanowali również omijanie kompleksu leśnego między Zalesiem a Targowiskami, zanim droga dojdzie do Miejsca Piastowego.

W gminie Miejsce Piastowe powstanie węzeł, który ma połączyć drogę ekspresową S19 z drogą krajową 28 prowadzącą w kierunku Sanoka. Planowany jest on pomiędzy Miejscem Piastowym a Iwoniczem.