Przejścia dla pieszych w Krośnie będą przebudowane

Przejścia dla pieszych w Krośnie będą przebudowane

Włodarze Krosna zapowiedzieli przeprowadzenie prac remontowych na kilku przejściach dla pieszych. Zmiany mają się pojawić w okolicach dworca i szpitala, przy ul. Moniuszki, Wyspiańskiego, Rzeszowskiej i Wisłocza. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa.

Na przejściu dla pieszych na ul. Mielczarskiego przy budynku poczty, w kierunku Full Marketu pojawi się sygnalizacja świetlna. Zainstalowane zostaną również barierki, uniemożliwiające przechodzenie pieszym w niewyznaczonych do tego miejscach. Ponadto wyremontowana zostanie nawierzchnia drogi na około 140-metrowym odcinku wzdłuż poczty. Pojawią się także nowe oświetlenie i kostka dotykowa dla osób niewidomych.

Zmiany również przy Lewakowskiego i innych ulicach

Podobne zmiany planowane są na tej samej ulicy, przy skrzyżowaniu z ul. Lewakowskiego. Oprócz remontu drogi i chodnika po obu stronach ulicy, w planach jest doświetlenie przejścia na wysokości dyskontu odzieżowego i zamontowanie znaków natywnych. Pojawią się również barierki i udogodnienia dla osób niewidomych.

Plany remontowe zakładają również powstanie pierwszego w Krośnie skrzyżowania wyniesionego, które ma się pojawić na skrzyżowaniu ulic Wisłoczej i Legionów. Prace mają spowodować, że rozwidlenie dróg będzie przypominało dużu próg zwalniający, czego celem jest spowolnienie kierowców jadących z górki.

W ramach remontu skrzyżowania znikną przejścia przy ul. Legionów i ul. Wisłoczej, zaś nowe pasy pojawiają się na nowej wysepce. Ponadto przeniesiony zostanie ograniczający widoczność cis, a pozostała roślinność zostanie nienaruszona. Przy ul. Wyspiańskiego z kolei przebudowane zostanie przejście przy uczelni i Szkole Podstawowej nr 12. W tym przypadku celem jest ułatwienie kierowcom dostrzeżenia pieszych przy przystanku autobusowym.

Przy ul. Moniuszki dojdzie do doświetlenia, zainstalowania znaków aktywnych i zamontowania kostki dotykowej oraz barierek. Na skrzyżowaniu ul. Rzeszowskiej i Sportowej natomiast pojawią się sygnalizacja świetlna i monitoring.