Przed nami ciekawy spektakl. W Krośnie pojawi się „Kryptonim 27”

Przed nami ciekawy spektakl. W Krośnie pojawi się „Kryptonim 27”

Już w sobotę 20 listopada o godzinie 19:00 w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza przy ulicy Kolejowej 1 odbędzie się widowisko muzyczno-baletowe inspirowane sztuką Zdzisława Beksińskiego. Poza spektaklem „Kryptonim27” wszyscy chętni będą mogli obejrzeć wystawę Body Art Gallery.

Zapowiadane wydarzenie jest swoistym przeniesieniem magii i tajemniczości Zdzisława Beksińskiego na scenę. Znaczenie dzieł będzie możliwe do odkrycia poprzez taniec, wizualizacje i muzykę. Widzowie będą mogli obejrzeć przestrzeń stworzoną z ruchomych obrazów, figur tanecznych i muzyki na żywo. Wszystko to, aby zagłębić się w sztukę.

Osoby odpowiedzialne za spektakl i galerię

Premiera spektaklu inspirowanego sztuką Beksińskiego miała miejsce w 2016 roku, kiedy to otwarto Galerię artysty w Krakowie. Za choreografię, reżyserię i projekt plastyczny odpowiada Agnieszka Glińska, za współpracę przy choreografii – Małgorzata Popławska, za muzykę – Nikola Kołodziejczyk, za animacje – Paweł Kamykowski i Szymon Kamykowski, za sound design – Marek Smok Rajss, a za produkcję – Nowohuckie Centrum Kultury.

Wraz ze spektaklem zorganizowana zostanie wystawa Body Art Gallery, czyli kolekcja fotograficzna sztuki bodypainting, której pomysłodawczynią jest założycielka i dyrektor artystyczna Art Color Balet Agnieszka Glińska. Zdjęcia przedstawiają wymalowane ciała tancerzy, a ich ruch, choreografia i światło sprawiają wrażenie ożywionego malarstwa.

Gdzie kupić bilety?

Zespół Art Color Balet wystawił mnóstwo inspirujących spektakli teatralnych. Odpowiadał między innymi za Preludium Słowiańskie, Bursztynowe Drzewo, Kryptonim 27, Hulanki, Deep Trip, Tabula Rasa, OKO, Łowcy Kolorów, Mimos, Ghostay czy specjalne inne pokazy.

Bilety na wydarzenie są dostępne w sprzedaży online, a także w kasie Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza przy ulicy Kolejowej 1 w pokoju 234. Czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach 16:00 – 17:30, a także na godzinę przed rozpoczęciem wydarzenia.