Prawomocny wyrok dla 55-letniego byłego proboszcza z gminy Chorkówka

Prawomocny wyrok dla 55-letniego byłego proboszcza z gminy Chorkówka

Pod koniec lipca poprzedniego roku, były proboszcz jednej z parafii w gminie Chorkówka, który obecnie jest 55-letnim duchownym, otrzymał prawomocny wyrok. Sąd Rejonowy w Krośnie orzekł karę rocznego pozbawienia wolności, jednak z warunkowym zawieszeniem jej na okres dwóch lat. Dodatkowo, w czasie tego okresu próby, ksiądz został postawiony pod dozorem kuratora sądowego.

Grzegorz Kazimierski, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Krośnie, przypisał duchownemu trzy przestępstwa na podstawie szczegółowo opracowanego aktu oskarżenia. Wyrok jest rezultatem procesu, który doprowadził do uznania księdza winnym tych zarzutów.

Pierwsze dwa z nich odnoszą się do działań podejmowanych przez duchownego w określonym przedziale czasowym. Zgodnie z ustaleniami sądu, pomiędzy 1 września 2018 roku a 30 czerwca 2019 roku, ksiądz za pomocą aplikacji Messenger składał propozycje seksualne dwóm chłopcom, którzy nie ukończyli jeszcze 15 roku życia. W swoich wiadomościach, które wysyłał w krótkich odstępach czasu, proponował im zrealizowanie i utrwalenie różnych czynności seksualnych za pomocą zdjęć i filmów.