Praca weekendowa – w jakich zawodach najłatwiej ją dostać?

Praca weekendowa – w jakich zawodach najłatwiej ją dostać?

Wiele osób szuka możliwości dodatkowego zarobku. Są i takie, które są już pełnoletnie, jednak ciągle się uczą i chcą zarobić na swoje potrzeby w weekend. Warto zauważyć, że praca weekendowa jest bardzo popularna, trzeba jednak wiedzieć, gdzie jej szukać. W jakich zawodach najłatwiej jest dostać taką pracę? Czy potrzebne są tutaj jakieś szczególne kompetencje? Warto na ten temat dowiedzieć się więcej i wybrać najlepszą ofertę pracy.

Praca przy wykładaniu towaru

Bardzo popularną pracą weekendową jest ta przy wykładaniu towaru. W wielu sklepach zamówienia i dostawy są czynione na koniec tygodnia i potrzebne są dodatkowe ręce do pracy, by wszystkie produkty trafiły na półki. Dzięki temu mogą być dostępne już od poniedziałku rano. Wbrew pozorom pracę przy wykładaniu towaru proponują nie tylko sklepy spożywcze, choć takich ofert jest najwięcej, ale i kosmetyczne czy RTV/AGD. Zobacz oferty pracy – Krosno GoWork, jeśli właśnie w tym regionie poszukujesz zatrudnienia w ramach pracy weekendowej. Znajdziesz wiele ofert dotyczących wykładania towaru. Musisz wiedzieć, że taka praca bardzo często odbywa się w godzinach nocnych. Jednak dzięki temu można liczyć na wyższą stawkę godzinową, a tym samym lepiej zarobić. 

Animator zabaw dla dzieci 

Jeżeli legitymujesz się dyplomem z pedagogiki albo praca z dziećmi nie jest dla Ciebie trudnością, to możesz spróbować zatrudnić się jako animator zabaw dla dzieci. Osób wykonujących tę pracę poszukują nie tylko firmy, ale i osoby prywatne. Wiele osób na weselach chce umilić czas dzieciom i decyduje się na zatrudnienie osoby, która zrobi to w sposób profesjonalny. W tej pracy liczy się odpowiednie przygotowanie, ale i kreatywność. Można również zatrudnić się jako animator zabaw dla dzieci w firmie eventowej albo bezpośrednio w instytucji kultury, restauracji czy salach zabaw dla dzieci w centrach handlowych. 

Praca w call center lub na infolinii

Coraz więcej firm pracuje także w weekendy i zatrudnia pracowników do spraw promocji i pozyskiwania nowych klientów. Bezpośrednio w call center albo na stanowisku telemaketera czy pracownika infolinii można pracować także w weekendy. Tutaj przede wszystkim wymagana jest komunikatywność, ale i kreatywność oraz rzecz jasna wysoka kultura osobista. Jest to na pewno praca wymagająca, bo pozyskanie nowych klientów nie jest łatwe, zwłaszcza że wiele osób nie chce odbierać telefonów z ofertami w weekend. Nieco prostsza wydaje się praca na infolinii, bo w końcu ma się do czynienia z klientami firmy. Jednak tu  też trzeba sprostać wielu wyzwaniom, choćby związanym z niezadowoleniem klientów czy koniecznością wyjaśniania kwestii technicznych w obrazowy sposób.   

Praca w kinie 

Weekend to czas, gdy wiele osób szuka możliwości relaksu, zatem najłatwiej zatrudnić się w branży usługowej, która popularna jest właśnie w weekendy. Na pewno praca w kinie w charakterze biletera i osoby porządkowej jest popularna i ciągle jest popyt na takich pracowników. Po okresie lockdownu wiele osób jest spragnionych nawet pójścia do kina, zatem mniejsze i większe kina są chętnie odwiedzane zwłaszcza w weekendy. Wtedy potrzebnych jest więcej rąk do pracy. Warto zatem aplikować na stanowisko obsługi klienta w kinie.   

Kierowca Ubera, czyli nowa forma taksówki   

W weekendy popularne jest również odwiedzanie pubów czy klubów. Jak wiadomo ich bywalcy szukają potem możliwości powrotu do domu bezpiecznego, a jednocześnie niedrogiego. Obecnie alternatywą dla taksówek są Ubery. Mając prawo jazdy przynajmniej od roku, a także licencję taxi można zatem zatrudnić się jako kierowca Ubera. 

Obsługa na weselu lub evencie 

Na pewno jedną z popularniejszych form zarobkowania w weekendy jest praca przy obsłudze wesel i eventów. Można zatrudnić się jako kelner, ale również postawić na pracę w charakterze DJ-a czy wodzireja albo barmana. Można zatrudnić się w firmie eventowej albo bezpośrednio w danej restauracji czy domu przyjęć czy też świadczyć usługi na zlecenie.