Podróże wiosną

Podróże wiosną

Wiosna to pora roku, której chyba wszyscy wyczekujemy z niecierpliwością. Długie słoneczne dni, przyroda powoli budząca się do życia i zieleń wszędzie wokół to rzeczy, które poprawiają nam nastrój po długiej zimie i chłodnych dniach. Wielu z nas już teraz zaczyna planować spędzanie wolnego czasu wiosną, tak aby wykorzystać te wolne dni i weekendy jak najlepiej. Warto to robić, gdyż dzięki temu nie ominie nas żadne z ciekawych wydarzeń rozgrywających się w samym mieście albo w jego okolicach. Oczywiście możemy też zaplanować nieco dalszą podróż na przykład podczas jednego z długich weekendów. Gdzie warto się wybrać? Przyjrzyjmy się kilku bliżej i dalej położonym miejscom.

Podróże po okolicy

Tym co od razu przychodzi na myśl wielu z nas są Bieszczady. To właśnie do tego parku narodowego mamy bardzo blisko i jest on w zasadzie na wyciągnięcie ręki. Możemy wybrać się na jednodniową wycieczkę na jeden z wielu szlaków albo zdecydować się na spędzenie w górach całego weekendu. Jest to propozycja zarówno dla osób doświadczonych w chodzeniu po górach, jak i dla początkujących oraz dla całych rodzin, nawet z małymi dziećmi. Ze względu na niewielką wysokość gór każda osoba lub grupa osób z pewnością znajdzie jakiś szlak dostosowany do jej potrzeb. Jeśli jednak chcemy tym razem wybrać się w inne miejsce, możemy pomyśleć o odwiedzeniu na przykład Krakowa lub nieco mniejszych miast – Rzeszowa lub Tarnowa.

Dalsze podróże

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zorganizować nieco dalszą wyprawę. Możemy zdecydować się na wycieczkę do dalszej części kraju lub za granicę. W tym ostatnim przypadku będziemy musieli dojechać do Krakowa, gdyż to właśnie tam znajduje się najbliższe lotnisko międzynarodowe oferujące loty do najróżniejszych miejsc. Może to się wiązać ze sporą ilością czasu poświęconego na dojazd, jednak jeśli wyjedziemy w piątek zaraz po skończeniu pracy może uda nam się zaplanować wylot na piątek wieczorem. Jeśli zaś nie będzie to możliwe możemy polecieć za granicę w sobotę rano i wrócić w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek jeśli nasza praca nam na to pozwala.