Odnaleziono skradziony samochód

Odnaleziono skradziony samochód

W ostatnich latach coraz częściej dochodzi do kradzieży różnego rodzaju mienia. Jedną wśród najpopularniejszych rzeczy kradzionych przez złodziei są samochody. Są one następnie wykorzystywane przez nich samych po przemalowaniu i zmianie tablic rejestracyjnych, jednak częściej trafiają na sprzedaż. Rynek samochodowy jest dość obszerny, więc często trudno jest wyśledzić skradzione samochody. Inaczej jednak było w przypadku kradzieży do której doszło 1 lutego, a złodzieje nie nacieszyli się długo skradzionym pojazdem.

Kradzież samochodu w Frysztaku

1 lutego około godziny 14 we Frysztaku został skradziony volkswagen. Po zgłoszeniu informacji o kradzieży przez właściciela policaja podjęła kroki, aby jak najszybciej znaleźć ukradziony samochód. Ze względu na to, że zgłoszenie zostało szybko przyjęte i podjęte zostały natychmiastowe kroki, bardzo szybko udało się złapać złodziei, którymi okazali się kierujący samochodem 20-latek oraz 19-letni pasażer. Już po 3 godzinach od momenty kradzieży samochodu zostali oni zatrzymani przez policję.

Zatrzymanie złodziei

Do zatrzymania doszło na ulicy Grodzkiej w Krośnie. Policja poinformowana o kradzieży zatrzymała volkswagena w celu kontroli. Po sprawdzeniu tablic z numerami rejestracyjnymi okazało się, że zatrzymane auto jest właśnie tym które zostało skradzione – numery rejestracyjne w pełni pokrywały się z numerami poszukiwanego samochodu. Obaj mężczyźni, zarówno kierowca, jak i pasażer, trafili do miejscowego aresztu, gdzie będą musieli poczekać na określony wymiar kary. W związku z tym, że do kradzieży dochodzi niestety dosyć często, warto w jak najlepszy sposób zabezpieczyć swój samochód, a jeśli mamy taką możliwość, trzymać go w garażu przydomowym lub przy bloku.