Nowe miejsce dla młodzieży w Krośnie: Otwarcie Centrum Aktywności Młodzieży

Nowe miejsce dla młodzieży w Krośnie: Otwarcie Centrum Aktywności Młodzieży

W Krośnie dzięki wsparciu z programu „Rozwój lokalny” możliwe było utworzenie Centrum Aktywności Młodzieży. Pomieszczenia w piwnicy historycznej kamienicy przy ul. Rynek 6 zostaną przekształcone w przestrzeń dla spotkań, inicjatyw społecznych, rozwijania talentów oraz wymiany doświadczeń.

Młodzi mieszkańcy Krośnie od dawna oczekiwali na swoją przestrzeń w centrum miasta. Dzisiaj (10 września) o godzinie 10:10 oficjalnie otwarto Centrum Aktywności Młodzieży. Znajduje się ono w piwnicach historycznej kamienicy przy ul. Rynek 6. Wejście do niego umożliwiają schody prowadzące z rynku, które jednocześnie dają dostęp do sąsiadującej piwnicy PodCieniami, będącej częścią Muzeum Rzemiosła.

Na powierzchni 200 metrów kwadratowych stworzono wiele różnorodnych przestrzeni, takich jak sala audiowizualna ze sceną, kawiarenkę, pomieszczenie warsztatowe i galerię z biblioteczką. Staną się one miejscem na kameralne koncerty, pokazy filmowe, wystawy, spotkania oraz warsztaty.

Podczas uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi obecna była Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceminister Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. Podkreśliła, że powstanie Centrum Aktywności Młodzieży odpowiada na potrzeby młodych ludzi z miasta, którzy chcą się aktywnie zaangażować w życie swojej lokalnej społeczności.