Krzysztof W., poszukiwany za napad na kantor w Krośnie w 2000 roku, w końcu zatrzymany

Krzysztof W., poszukiwany za napad na kantor w Krośnie w 2000 roku, w końcu zatrzymany

Poszukiwany listem gończym Krzysztof W., który jest podejrzewany o bezwzględny napad na krośnieńskiego właściciela punktu wymiany walut sprzed dwóch dekad, został zatrzymany. Po kilku miesiącach intensywnych poszukiwań stróżom prawa udało się schwytać 52-letniego mieszkańca Krosna, który ukrywał się na terenie Niemiec. Po aresztowaniu, mężczyzna został wydany w ręce polskich organów ścigania i stanął przed obliczem sprawiedliwości, usłyszał zarzuty dotyczące swojego czynu.

Sprawę brutalnego napadu na Tadeusza Sz., prowadzącego kantor w Krośnie, jaka miała miejsce w roku 2000, przez ponad dwie dekady okrywała mgła tajemnicy i czekała na rozwikłanie. Sytuacja zaczęła się zmieniać i śledztwo nabrało tempa, gdy do akcji wkroczył Dział do spraw Niewykrytych Zabójstw – jednostka nazywana „Archiwum X”, funkcjonująca pod egidą Małopolskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie.

W trakcie prowadzenia śledztwa, dzięki skutecznej współpracy z niemieckimi organami ścigania, udało się ustalić miejsce pobytu podejrzanego. Niemieccy funkcjonariusze, na podstawie europejskiego nakazu aresztowania (ENA), dokonali zatrzymania Krzysztofa W. Po aresztowaniu mężczyznę wydano polskim organom ścigania. Akcja zatrzymania odbyła się przy współudziale policji, prokuratorów i Sądu Okręgowego w Krakowie.