Krosno: Policja zatrzymuje nietrzeźwego 66-latka za kierownicą mazdy

Krosno: Policja zatrzymuje nietrzeźwego 66-latka za kierownicą mazdy

Na ulicy Rzeszowskiej, tuż przed godziną 22:00 w ostatnią sobotę, doszło do interwencji policyjnej. W wyniku tej akcji, zatrzymano kierującego pojazdem, który był w stanie nietrzeźwości.

Zainicjowanie tej sytuacji nastąpiło dzięki czujności anonimowego obywatela, który nie pozostał obojętny na nieodpowiednie zachowanie kierowcy mazdy. Zbierając wszelkie wskazówki z obserwowanego przez siebie zachowania, które obejmowały nieregularne poruszanie się pojazdem po całej szerokości jezdni, zdecydował się powiadomić służby. Takie manewry sugerowały mu, że za kierownicą może być osoba pod wpływem alkoholu.

Na miejsce natychmiast przybyli policjanci, którzy postanowili dokładnie sprawdzić sytuację. Po zatrzymaniu mazdy do kontroli drogowej, okazało się, że jej kierujący to 66-letni mieszkaniec Krosna. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem potwierdziło wcześniejsze podejrzenia – w organizmie mężczyzny znajdowało się blisko 1,7 promila alkoholu.

Policja zareagowała natychmiast, zatrzymując prawo jazdy seniora. Dodatkowo, jego samochód został odholowany na policyjny parking. Nietrzeźwy kierowca teraz musi liczyć się z surowymi konsekwencjami naruszenia prawa drogowego. Zgodnie z polskim kodeksem karnym, grozi mu do trzech lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna a także zakaz prowadzenia pojazdów wydany decyzją sądu.