Inwestycje przy lotnisku w Krośnie

Inwestycje przy lotnisku w Krośnie

Strefa inwestycyjna Krosno Lotnisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Już pod koniec 2021 roku sprzedano 38 hektarów terenu należącego do wspomnianej strefy, co stanowi jej 77%. Obecnie toczą się przetargi na kolejne 3 hektary, a więc nie pozostaje już wiele wolnego miejsca z 50 hektarów ziemi przeznaczonej na ten cel. Ze względu na duże zainteresowanie możliwościami inwestycyjnymi na tym terenie władze miasta rozważają możliwość rozszerzenia strefy, która miałaby zwiększyć się przynajmniej o kilka hektarów lub więcej.

Przedsiębiorstwa w strefie inwestycyjnej

W strefie Krosno Lotnisko pojawiło się wiele przedsiębiorstw i firm oferującym zatrudnienie sporej ilości osób. Jest to bardzo pozytywne zjawisko, gdyż dzięki niemu powstają nowe stanowiska pracy. Obecnie na terenie wszystkich firm w strefie inwestycyjnej pracuje około 540 osób, co jest dużą pomocą w walce z bezrobociem na terenie samego Krosna, a także jego najbliższych okolic. Zatrudnienie znajdują tutaj zarówno specjaliści w różnych dziedzinach, którzy otrzymują za swoją pracę wyższe wynagrodzenie, jednak znajdują się również stanowiska przeznaczone dla pracowników, którzy nie muszą posiadać szczególnego wykształcenia lub umiejętności.

Poszerzenie granic strefy inwestycyjnej

Aktualnie na terenie strefy inwestycyjnej Krosno Lotnisko znajduje się 26 firm, jednak słyszy się już o kolejnych, zainteresowanych tą lokalizacją. Właśnie dlatego władze Krosna myślą o poszerzeniu terenu inwestycyjnego. Prawdopodobnie będzie to kolejne 18 hektarów z możliwością zagospodarowania przez różnego rodzaju przedsiębiorstwa. Ponadto, władze myślą o uzbrojeniu stresy Krosno 2, czyli obszaru na którym znajdowało się wcześniej dawne lotnisko Iwonicz. Kiedy wszystkie te plany dojdą do skutku, przy lotnisku stworzona zostanie bogata infrastruktura, a przy tym jeszcze więcej miejsc pracy dla specjalistów w różnego rodzaju dziedzinach.