Interwencja służb ratunkowych po kolizji na korczyńskiej

Interwencja służb ratunkowych po kolizji na korczyńskiej

W godzinach porannych, dokładnie o 10:30 w środę 6 grudnia, doszło do incydentu drogowego na ulicy Korczyńskiej. Na skrzyżowaniu, gdzie niedawno zamontowano nową sygnalizację świetlną, miało miejsce zderzenie dwóch samochodów. W wyniku tego zdarzenia, konieczna była interwencja lokalnych służb ratowniczych.

Na sygnalizowany incydent natychmiastowo odpowiedziały służby ratownicze. Wśród nich znaleźli się medycy z SPPR Krosno oraz strażacy z JRG Krosno i OSP Krosno-Białobrzegi. Do koordynacji działań i przeprowadzenia dochodzenia, wezwani też zostali funkcjonariusze WRD KMP Krosno.

Zgodnie z relacją podkom. Pawła Buczyńskiego z Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, 43-letni mężczyzna jadący seatem po ulicy Korczyńskiej w kierunku ulicy Żółkiewskiego nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go pojazdu. W rezultacie tego zaniedbania, kierujący samochodem seat zderzył się z toyotą. Na szczęście, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, a nikt nie odniósł żadnych obrażeń.

Po interwencji służb ratowniczych, zniszczone pojazdy zostały usunięte z drogi. Udało się też neutralizować rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne, dzięki czemu ruch w miejscu incydentu został szybko przywrócony.