Chorwacja, czyli morze i góry w jednym

Chorwacja, czyli morze i góry w jednym

Wiele osób szuka swojego miejsca na ziemi, do którego zawsze chętnie będzie wracać. Dla jednych oznacza to wyjazdy wakacyjne raz na rok, dla innych całkowitą przeprowadzkę do miejsca, które przypadnie im do gustu. Jednym z takich miejsc, które przyciąga naprawdę wielu turystów jest Chorwacja. Cieplejszy i delikatniejszy klimat, piękne widoki oraz pyszne jedzenie sprawiają, że do tego kraju ściągają zarówno starsi, jak i młodsi. Niektórzy tylko na wakacje, inni po to, żeby osiedlić się tam na stałe. Zastanówmy się dlaczego jest to tak popularny kierunek.

Chorwacja dla każdego

Chorwacja zyskała dość dużą popularność już wiele lat temu, kiedy to starsze pokolenie wybierało się tam na wakacje jeśli to tylko było możliwe. Obecnie kolejne pokolenia kultywują tę tradycję, sprawiając, że Chorwacja bez przerwy jest oblegana i cieszy się dużym zainteresowaniem. Stała się ona bardzo turystycznym krajem, gdzie w sezonie łatwiej spotkać turystę niż lokalnego mieszkańca. Na popularność tego kraju wpływa między innymi fakt, że posiada on przepiękne krajobrazy. Na wybrzeżu możemy cieszyć się widokiem na góry, a nawet się w nie wybrać nie poświęcając zbyt dużo czasu na dojazdy. To właśnie ten fakt przemawia do wielu osób i sprawia, że decydują się one na zamieszkanie właśnie w tym zakątku świata. Ułatwia to fakt, że Chorwacja leży w Europie i nie potrzebujemy zbyt wielu dokumentów, które umożliwiałyby nam stały pobyt.

Jakie miejsce w Chorwacji wybrać

Chociaż to właśnie wybrzeże cieszy się największą popularnością, nie każdy dobrze czuje się w tłumie ludzi. Możemy wybrać więc również miasta położone nieco na uboczu. Wbrew pozorom, istnieją jeszcze miejsca, które nie są zbyt turystyczne, a zapewniają szybki dostęp zarówno do morza jak i w góry. Jeśli natomiast chcemy zamieszkać w domu z widokiem na morze, warto postawić na tereny położone na zboczach gór, które będą nieco oddalone od największego ruchu turystycznego, a zarazem zapewnią nam przepiękny widok na co dzień.