Centrum Aktywności Młodzieży otworzyło swoje drzwi w Krośnie

Centrum Aktywności Młodzieży otworzyło swoje drzwi w Krośnie

Młodzi ludzie z Krosna i okolicznych terenów otrzymali do wykorzystania 200 metrów kwadratowych miejsca w koszcie ponad 4 milionów złotych wewnątrz piwnicy budynku numer 6 usytuowanym przy Rynku. Uroczyste otwarcie CAM, które odbędzie się 10-11 października, będzie obfitować w różne atrakcje trwające przez dwa dni. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i zapoznania się z planem imprezy.

CAM jest częścią struktury Biura Wystaw Artystycznych w Krośnie, zostało stworzone jako miejsce dla młodzieży i z myślą o młodzieży. Ewelina Jurasz, dyrektorka BWA, opisuje to jako przestrzeń przeznaczoną do rozwijania pasji, pobudzania zainteresowań i aktywizacji młodzieży poprzez organizowanie spotkań, które umożliwiają samodoskonalenie się i współpracę z rówieśnikami. Idea ta ma na celu zachęcić młodych ludzi do przejęcia odpowiedzialności za miejsce, w którym mieszkają.

200 metrów kwadratowych przestrzeni w suterenach budynku numer 6 (które sąsiadują z Piwnicą PodCieniami) zostało podzielone na różnorodne strefy. Do dyspozycji młodzieży jest sala audiowizualna ze sceną, mała kawiarnia, galeria z miejscem do czytania, a także strefa warsztatowa.