Bezmyślni kierowcy na drogach powiatu jasielskiego: 10 osób straciło prawa jazdy w ciągu jednego weekendu

Bezmyślni kierowcy na drogach powiatu jasielskiego: 10 osób straciło prawa jazdy w ciągu jednego weekendu

Pomimo ciągłych apeli i upomnień o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego, nie brakuje tych, którzy decydują się na łamanie zasad. Tragiczne konsekwencje wielu zdarzeń drogowych można by uniknąć, jeżeli każdy z uczestników ruchu drogowego postanowiłby przestrzegać ustalonych limitów prędkości. Niestety, podczas minionego weekendu, aż dziesięciu kierowców na terenie powiatu jasielskiego musiało nauczyć się tej lekcji w dość bolesny sposób.

Stróże prawa z jasielskiej drogówki mieli pełne ręce roboty w ostatni weekend, pilnując porządku na drogach i zatrzymując tych, którzy bezmyślnie pędzili swoimi pojazdami, ignorując ograniczenia prędkości. W wyniku ich działań, ujawniono aż 10 przypadków rażącego przekroczenia dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

Najbardziej bezwzględnym z przekraczających prędkość okazał się być 20-letni obywatel Słowacji. Jego lekkomyślne działania zapisały go na czele listy niechlubnych rekordzistów tego weekendu – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.