Bezmyślne driftowanie młodych kierowców na serpentynach w Izdebkach pomimo złych warunków atmosferycznych

Bezmyślne driftowanie młodych kierowców na serpentynach w Izdebkach pomimo złych warunków atmosferycznych

Mimo panujących złych warunków atmosferycznych, dwóch młodych kierowców podjęło ryzykowną decyzję o driftowaniu po krętych drogach w Izdebkach. Sytuacja miała miejsce nocą, kiedy to trudności związane z jazdą były szczególnie nasilone.

Prowadzenie pojazdu w taki sposób nie tylko naraża na szwank życie kierowcy, ale stwarza również realne zagrożenie dla innych użytkowników drogi. Po otrzymaniu informacji o niebezpiecznym zachowaniu dwóch kierujących samochodami marki BMW, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie natychmiast wysłał patrol na miejsce zdarzenia. Po zauważeniu radiowozu, młodzi kierowcy natychmiast zmienili swoje zachowanie za kółkiem i zaprzestali prób wprowadzania swoich pojazdów w poślizg. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do interwencji – relacjonował asp. Tomasz Hałka z KPP Brzozów.

W wyniku przeprowadzonych kontroli okazało się, że 21-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego prowadził swoje BMW bez posiadania wymaganego wyposażenia. Z kolei drugi z kierowców, 20-latek z powiatu strzyżowskiego, złamał przepisy dotyczące dopuszczalności używania przednich świateł przeciwmgłowych.