Awaria na skrzyżowaniu Krosna: Zderzenie dwóch samochodów skończyło się hospitalizacją 14-latka

Awaria na skrzyżowaniu Krosna: Zderzenie dwóch samochodów skończyło się hospitalizacją 14-latka

W niedzielne przedpołudnie, 19 maja, w Krośnie doszło do poważnego incydentu drogowego. Około godziny 9:20 na przecięciu ulic Zielonej, Bieszczada i Bergama zderzyły się dwa pojazdy osobowe – Volkswagen i Skoda. W wyniku tego zdarzenia jeden z pasażerów, 14-letni chłopiec, trafił do szpitala. Drugi uczestnik wypadku został natomiast przebadany przez lekarzy na miejscu i odmówił transportu do placówki medycznej.

Sytuacją zajęły się dwie ekipy ratownictwa medycznego, strażacy z JRG Krosno oraz funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krośnie. Przez czas prowadzonych działań ruch na tym skrzyżowaniu został całkowicie zablokowany.

Zgodnie z ustaleniami policji pracującej na miejscu zdarzenia, wszystko wskazuje, że do kolizji doszło przez błąd kierującej volkswagenem. Ta 32-letnia kobieta, poruszająca się ulicą Bergmana w stronę ulicy Bieszczada, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu, co doprowadziło do zderzenia z jadącą Skodą. Mimo powagi sytuacji, nikt nie odniósł na szczęście poważnych obrażeń. Jak podkreśla podkomisarz Paweł Buczyński z KMP w Krośnie, wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.