Akcja darmowego zaczipowania psów w Krośnie

Akcja darmowego zaczipowania psów w Krośnie

Wszyscy posiadacze psów doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że są one najlepszym przyjacielem człowieka. Nie należy przy tym zapominać, że jako właściciele jesteśmy w całości odpowiedzialni za naszych czworonożnych towarzyszy, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio o nich zadbać i zapewnić im bezpieczeństwo.

Właściciele psów, którzy są zameldowani na terenie Krosna mogą bezpłatnie oznakować swojego psa do 10 grudnia. Istota tej czynności jest niezwykle ważna, bowiem oznakowanie swojego czworonoga jest szczególnie istotne w sytuacjach, gdy np. zwierzę zaginie. Jest to więc idealna okazja do wykonania tego obowiązku.

Obowiązki posiadaczy psów

Nasza odpowiedzialność w stosunku do psów nie dotyczy tylko i wyłącznie zapewnienia mu podstawowych potrzeb, takich jak picie czy jedzenie, ale także zadbanie o jego bezpieczeństwo. Każdy pies, który żyje na terenie Krosna powinien zostać zgłoszony w miejskim urzędzie, natomiast właściciele są zobowiązani do uiszczania opłaty z tego tytułu w wysokości 100 złotych.

Jeśli jednak pies jest oznakowany mikroczipem i został zarejestrowany w urzędzie, opłata wynosi jedynie 50 złotych. Jeśli dojdzie do śmierci, sprzedaży lub oddania czworonoga, wówczas właściciel również powinien poinformować o tym fakcie urząd. W takiej sytuacji zwierzę jest wykreślane z ewidencji, dzięki czemu opłata przestaje być naliczana.

Gdzie można zaczipować psa?

W tym roku, podobnie jak w poprzednich latach w Krośnie prowadzona jest akcja bezpłatnego znakowania psów, czego celem jest zaczipowanie wszystkich czworonogów na terenie miasta. Po tej czynności zwierzęta trafiają do ogólnopolskiej bazy, co pozwala Straży Miejskiej, ośrodkom opieki nad zwierzętami lub lecznicy na odnalezienie psa w przypadku zaginięcia.

Następujące lecznice prowadzą bezpłatną akcję znakowania psów dla mieszkańców Krosna:

  • Gabinet Weterynaryjny REKSIO – Krosno, ul. Wojska Polskiego 41
  • Gabinet Weterynaryjny ANIMALS – Krosno, ul. Łukasiewicza 95
  • Przychodnia Weterynaryjna PIRANIA – Potok 242 A

Wszystkie osoby, które zaczipują swojego psa otrzymają bezpłatnie zbieraczkę Nippy w komplecie z 24 workami. Akcja trwa do 10 grudnia.