68-letni Janusz T. oskarżony o morderstwo 40-letniego Jana M.

68-letni Janusz T. oskarżony o morderstwo 40-letniego Jana M.

Janusz T., sześćdziesięcioośmioletni mieszkaniec Krosna, usłyszał w poniedziałek poważne zarzuty. Prokuratura postawiła mu oskarżenie o zabójstwo czterdziestoletniego Jana M., co jest wynikiem tragicznych wydarzeń, które miały miejsce w sobotę, 16 marca.

Wszystko rozegrało się w Łączkach Jagiellońskich, miejscowości położonej w gminie Wojaszówka, która jest częścią powiatu krośnieńskiego. Jak donosi Sławomir Merkwa, szef Prokuratury Rejonowej w Krośnie, tego dnia Janusz T. zaprosił trzech swoich sąsiadów do pomocy przy porządkowaniu terenu wokół jego domu. Wśród nich znajdował się Jan M., który już wcześniej angażował się w podobne działania u Janusza T.

Planowane prace zakończyły się około godziny 16:00, a następnie wszyscy zaangażowani zdecydowali się na wspólne spożycie alkoholu. Przed późniejszym morderstwem, z domu wyszli dwaj sąsiedzi – mężczyźni w wieku 59 i 76 lat, którzy nie byli świadkami tragicznej kontynuacji wieczoru. W domu pozostał jedynie Janusz T. w towarzystwie Jana M.

W ciągu wieczoru, w niewyjaśnionych jeszcze do końca okolicznościach, doszło do tragedii. Według prokuratury, Janusz T. zaatakował Jana M. siekierą, zadając mu liczne ciosy w głowę i twarz.