49-latek z Krosna pod wpływem alkoholu zatrzymany podczas jazdy. Grozi mu do 3 lat więzienia

49-latek z Krosna pod wpływem alkoholu zatrzymany podczas jazdy. Grozi mu do 3 lat więzienia

Podczas rutynowej kontroli drogowej, przeprowadzonej na jednym z krośnieńskich szlaków, policja zatrzymała do kontroli 49-letniego mężczyznę kierującego toyotą. Badania alkomatem wykazały, że miał on w swoim organizmie około 1,3 promila alkoholu. Teraz za swoje czyny będzie musiał odpowiedzieć przed sądem, a konsekwencją jego nieodpowiedzialnych działań może być nawet trzyletni wyrok pozbawienia wolności.

To zdarzenie miało miejsce 2 listopada, po godzinie 22 na ulicy Bema w Krośnie. Tamtejsi funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli pojazd marki Toyota, którego kierowcą był wspomniany 49-latek. Po przeprowadzeniu testu na obecność alkoholu w organizmie, wynik pokazał wartość około 1,3 promila.

Policjanci postanowili skonfiskować prawo jazdy mężczyzny, a jego samochód został odholowany. Teraz 49-letni mieszkaniec Krosna za swoje nieodpowiedzialne działanie stanie przed sądem. Czeka go potencjalnie wysoka grzywna, ograniczenie wolności, a w najgorszym scenariuszu – kara do trzech lat pozbawienia wolności – jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krośnie, podkomisarz Paweł Buczyński.