40-letni taksówkarz pod wpływem alkoholu zatrzymany przez policję w Krośnie

40-letni taksówkarz pod wpływem alkoholu zatrzymany przez policję w Krośnie

Policja w Krośnie odnalazła i zatrzymała taksówkarza, który prowadził swój pojazd będąc pod znacznym wpływem alkoholu. Mężczyzna w wieku 40 lat, którym się okazał kierowca, miał niemal 2 promile alkoholu we krwi. Jego przyszłość może teraz być niewesoła, bowiem grozi mu nie tylko surowa grzywna, ale także sądowy zakaz kierowania pojazdami czy nawet ostatecznie osadzenie w więzieniu.

Scenariusz zaczął się rozwijać, kiedy policjanci otrzymali informację o taksówce jadącej w stronę Krosna. Zgłaszający przypuszczał, że kierujący może być nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast podjęli działania i zauważyli wymieniony pojazd na Alei Jana Pawła II w Krośnie. Tam postanowili przeprowadzić kontrolę.

Za kółkiem siedział 40-letni mężczyzna, którego maniera prowadzenia oraz zachowanie sugerowały spożycie alkoholu. Policjanci przeprowadzili test na obecność alkoholu, który potwierdził ich przypuszczenia – mężczyzna miał niemal 2 promile alkoholu we krwi. Na szczęście okazało się, że nie przewoził wówczas żadnych pasażerów.