22-latek stracił prawo jazdy i dostał 5000 zł grzywny za pędzenie z prędkością 186 km/h przez Krosno

22-latek stracił prawo jazdy i dostał 5000 zł grzywny za pędzenie z prędkością 186 km/h przez Krosno

W sobotę, po godzinie 21, w Krośnie doszło do incydentu drogowego. Młody kierowca audi, mający zaledwie 22 lata, przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym, pędząc z prędkością 186 km/h. Policjanci ruchu drogowego z Krosna prowadzili pomiar prędkości na ulicy Podkarpackiej i natychmiast zauważyli przyspieszające audi. Po chwili mężczyzna został zatrzymany, a jego prawo jazdy zostało zarekwirowane.

Zgodnie z policyjnym protokołem, sprawdzono dane młodego kierowcy w systemie. Okazało się, że nie był to pierwszy raz, gdy przekroczył on dozwoloną prędkość. Tym samym, został ukarany w ramach tak zwanej „recydywy”, co oznacza podwojenie wysokości kary finansowej za powtórne złamanie tego samego przepisu w ciągu dwóch lat od daty poprzedniego wykroczenia. Ostatecznie, mężczyzna został obarczony grzywną w wysokości 5000 złotych.

W związku z tym zdarzeniem, krośnieńska policja apeluje do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, szczególnie w obecnych warunkach drogowych. Pomimo że nadeszła wiosna, drogi w regionie mogą być śliskie i niebezpieczne. W związku z tym kierowcy powinni zachować szczególną rozwagę oraz ściśle przestrzegać przepisów ruchu drogowego.